Wyjątkowe wesele z tańcem w chmurach

Ciężki dym, to niesamowity efekt, który najczęściej wykorzystywany jest podczas produkcji teatralnych i telewizyjnych. Z powodzeniem można go również zastosować podczas pierwszego tańca Młodej Pary. Dzięki gęstej, unoszącej się tuż nad parkietem mgle, powstaje wrażenie, jakby Młoda Para tańczyła w chmurach, podobnie jak w "Tańcu z gwiazdami". Skoro "gwiazdy" mogą tańczyć w chmurach, to tym bardziej Młoda Para w dniu wesela.

Taniec w chmurach


Jak powstaje ciężki dym?

Ciężki dym powstaje w wyniku reakcji rozgrzanej wody oraz suchego lodu. Z kolei suchy lód, czyli CO2 w postaci stałej, uzyskuje się na skutek rozprężenia ciekłego dwutlenku węgla pod ciśnieniem atmosferycznym. W wyniku tego rozprężania, połowa ciekłego CO2 przechodzi w postać gazową, a druga połowa zamienia się w śnieg CO2, który jest ubijany w wysokociśnieniowych prasach hydraulicznych lub wytłaczarkach, dzięki czemu uzyskujemy bloki, bądź granulki suchego lodu. Właściwością suchego lodu jest sublimacja, czyli przejście ze stanu stałego w gazowy, z pominięciem fazy ciekłej. Stąd nazwa "suchy lód". Kolejną cechą suchego lodu jest gęstość 1,56kg/dm3 powodująca, że jest on cięższy od powietrza i opada na podłoże. Ponadto suchy lód jest bezzapachowy, nietoksyczny, niepalny oraz przyjazny dla środowiska, tak więc podczas pokazów z użyciem suchego lodu, nie musimy się obawiać o swoje bezpieczeństwo.

Wytwornica ciężkiego dymu Poznań


Rodzaje wytwornic ciężkiego dymu

W internecie można natrafić na wiele rodzajów wytwornic ciężkiego dymu. Tanie wytwornice, działające na zasadzie schładzania zwykłego dymu w komorze z kostkami lodu, wbrew temu co podają producenci, są bardzo nieefektywne. Uzyskany rezultat będzie daleki od oczekiwań Młodej Pary. Wytwornice tego typu mają krótki czas wyrzutu (np. 35-45 s), niewystarczający do pokrycia parkietu gęstą mgłą, podczas pierwszego tańca trwającego zazwyczaj ok. 3 - 4 minut. Na popularnych portalach aukcyjnych znajduje się sporo tanich, używanych wytwornic ciężkiego dymu. Właściciele chcą się ich pozbyć, ponieważ nie spełniają swojej funkcji.

Wynajem wytwornic ciężkiego dymu


Najbardziej efektywne są wytwornice, które produkują ciężki dym na skutek reakcji suchego lodu z podgrzaną, do temperatury ok. 80 stopni Celsjusza, wodą jak np. legendarna wytwornica Nimbus, firmy Chauvet. Kupienie tej konkretnej wytwornicy, na portalach aukcyjnych, jest bardzo trudne, a i zakup nowej nie jest taki łatwy, ponieważ belgijski oddział firmy Chauvet dostarcza na polski rynek niewiele sztuk, w długich odstępach czasu. Wiele sklepów oferuje sprzedaż tej wytwornicy, jednak niewiele, tak naprawdę ma ją na stanie, a jeżeli już, to cena jest bardzo wygórowana.


Tanie odpowiedniki wytwornicy Chauvet Nimbus

Na rynku dostępne są tańsze odpowiedniki wytwornicy Chauvet Nimbus, które choć przypominają wyglądem oryginał, nie dają tak dobrego efektu. Niektórych odpowiedników nie da się użyć w trakcie wesela bez dostępności do zasilania trójfazowego. Pobór mocy tego rodzaju wytwornic wynosi np. 3500 - 6000 W. Nawet gdybyśmy użyli mniejszej z tych wytwornic (3500 W) i nie zadziałałyby bezpieczniki, to o podłączeniu sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego DJ-a nie ma już mowy, a przecież trudno sobie wyobrazić pierwszy taniec bez muzyki.

Test wytwornic ciężkiego dymu


Wytwornica Chauvet Nimbus najlepsza na wesele

Bez wątpienia jedną z najlepszych wytwornic ciężkiego dymu, którą można zastosować podczas pierwszego tańca Młodej Pary, bez konieczności użycia zasilania trójfazowego, jest wytwornica amerykańskiej firmy Chauvet, model Nimbus, którą mamy w ofercie wypożyczalni sprzętu DJ & SOUND. To właśnie ta wytwornica jest pierwowzorem tańszych odpowiedników, co dodatkowo potwierdza jej jakość i dużą efektywność. Średni czas pracy wytwornicy Nimbus wynosi około 3 - 4 minut, co w pełni wystarcza na standardowy pierwszy taniec Młodej Pary.

Atrakcje weselne ciężki dym


Zastosowanie ciężkiego dymu, podczas pierwszego tańca, umożliwia zrobienie bardzo efektownych zdjęć i filmów. Młoda Para nie musi się również martwić drobnymi potknięciami, gdyż w gęstej mgle są one trudno zauważalne. Ciężki dym może być zaskoczeniem zarówno dla gości, jak i dla samej Młodej Pary w sytuacji, kiedy np. jednym z prezentów dla Nowożeńców, będzie taniec w chmurach.

Maszyna do ciezkiego dymu Poznań