Niezapomniane wesele z tańcem w chmurach

Jeżeli poszukujecie atrakcji weselnej, która urozmaici Wasze wesele, to polecamy taniec w chmurach, czyli w ciężkim dymie. Efekt ciężkiego dymu wykorzystywany jest m.in. podczas produkcji teatralnych i telewizyjnych, jak np. w programie "Taniec z gwiazdami". Z powodzeniem efekt ciężkiego dymu można również zastosować podczas pierwszego tańca Pary Młodej, który na długo pozostanie w pamięci gości.

Taniec w chmurach

Zastosowanie ciężkiego dymu, podczas pierwszego tańca, umożliwia zrobienie efektownych zdjęć i filmów. Nie będziecie się również musieli martwić drobnymi potknięciami, gdyż w gęstej mgle są trudno zauważalne. Ciężki dym może być zaskoczeniem zarówno dla gości, jak i dla samej Pary Młodej w sytuacji, kiedy np. jednym z prezentów ślubnych, będzie taniec w chmurach.


Jak powstaje ciężki dym z użyciem suchego lodu?

Ciężki dym powstaje w wyniku reakcji rozgrzanej wody z suchym lodem. Temperatura wody powinna wynosić ok. 80 stopni Celsjusza lub więcej. Suchy lód to zamrożona postać dwutlenku węgla. Właściwością suchego lodu jest sublimacja, czyli przejście ze stanu stałego w gazowy, z pominięciem fazy ciekłej. Stąd nazwa suchy lód. Kolejną cechą suchego lodu jest duża gęstość powodująca, że jest on cięższy od powietrza i opada na podłoże.

Taniec w chmurach


Bezpieczne postępowanie z suchym lodem

Podczas postępowania z suchym lodem należy zachować odpowiednie środki ostrożności, ale Wy nie musicie się tym martwić, ponieważ nie będziecie mieć z nim kontaktu.
Kontakt będzie miała tylko osoba obsługująca wytwornicę ciężkiego dymu, dlatego warto zadbać, żeby była odpowiedzialna i kompetentna, a najlepiej do przeprowadzenia pokazu zatrudnić profesjonalną firmę, jak np. DJ & SOUND ;-) Suchy lód jest bezzapachowy, nietoksyczny i niepalny, tak więc Para Młoda podczas pierwszego tańca w chmurach może czuć się bezpiecznie i skupić na oczarowaniu weselnych gości.

Test wytwornic ciężkiego dymu


Rodzaje wytwornic ciężkiego dymu

Ciężki dym można wytwarzać na różne sposoby. Tanie wytwornice ciężkiego dymu, działające na zasadzie schładzania zwykłego dymu w komorze z kostkami lodu, wbrew temu co podają producenci, są bardzo nieefektywne. Uzyskany rezultat będzie daleki od Waszych oczekiwań, ponieważ parkiet nie zostanie przykryty gęstą mgłą. Najbardziej efektywne są wytwornice, które produkują ciężki dym z suchego lodu, jak np. wytwornica Nimbus, firmy Chauvet. Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych wytwornic ciężkiego dymu, którą można zastosować podczas pierwszego tańca Pary Młodej, bez konieczności użycia zasilania trójfazowego. To właśnie ta wytwornica jest pierwowzorem tańszych odpowiedników, co dodatkowo potwierdza jej jakość i dużą efektywność. Wytwornicę Nimbus mamy w ofercie wypożyczalni DJ & SOUND. Gorąco zapraszamy Was do współpracy. Satysfakcja gwarantowana!

Atrakcje weselne ciężki dym