Wyjątkowe wesele z tańcem w chmurach

Jedną z najlepszych atrakcji weselnych bez wątpienia jest tzw., "Taniec w chmurach", czyli w ciężkim dymie. Efekt ciężkiego dymu wykorzystywany jest m.in. podczas produkcji teatralnych i telewizyjnych, jak np. w programie "Taniec z gwiazdami". Z powodzeniem efekt ciężkiego dymu można również zastosować podczas pierwszego tańca Pary Młodej, który na długo pozostanie w pamięci gości.

Taniec w chmurach


Jak powstaje ciężki dym?

Ciężki dym powstaje w wyniku reakcji rozgrzanej wody oraz suchego lodu. Właściwością suchego lodu jest sublimacja, czyli przejście ze stanu stałego w gazowy, z pominięciem fazy ciekłej. Stąd nazwa "suchy lód". Kolejną cechą suchego lodu jest duża gęstość powodująca, że jest on cięższy od powietrza i opada na podłoże. Ponadto suchy lód jest bezzapachowy, nietoksyczny, niepalny oraz przyjazny dla środowiska, tak więc podczas pokazów z użyciem suchego lodu, nie musimy się obawiać o swoje bezpieczeństwo.


Rodzaje wytwornic ciężkiego dymu

Tanie wytwornice ciężkiego dymu, działające na zasadzie schładzania zwykłego dymu w komorze z kostkami lodu, wbrew temu co podają producenci, są bardzo nieefektywne. Uzyskany rezultat będzie daleki od oczekiwań Pary Młodej, ponieważ parkiet nie zostanie przykryty gęstą mgłą. Na popularnych portalach aukcyjnych znajduje się sporo tanich, używanych wytwornic ciężkiego dymu. Właściciele chcą się ich pozbyć, ponieważ nie spełniają swojej funkcji.

Taniec w chmurach

Najbardziej efektywne są wytwornice, które produkują ciężki dym na skutek reakcji suchego lodu, z podgrzaną do temperatury ok. 80 stopni Celsjusza wodą, jak np. legendarna wytwornica Nimbus, firmy Chauvet. Kupienie tej konkretnej wytwornicy, na portalach aukcyjnych, jest bardzo trudne, a i zakup nowej nie jest taki łatwy, ponieważ belgijski oddział firmy Chauvet dostarcza na polski rynek niewiele sztuk, w długich odstępach czasu. Wiele sklepów oferuje sprzedaż tej wytwornicy, jednak niewiele tak naprawdę ma ją na stanie, a jeżeli już, to cena jest bardzo wygórowana.


Tanie odpowiedniki wytwornicy Chauvet Nimbus

Na rynku dostępne są tańsze odpowiedniki wytwornicy Chauvet Nimbus, które choć przypominają wyglądem oryginał, nie dają tak dobrego efektu. Niektórych odpowiedników nie da się użyć w trakcie wesela bez dostępności do zasilania trójfazowego. Pobór mocy tego rodzaju wytwornic wynosi np. 3500 - 6000 W. Nawet gdybyśmy użyli mniejszej z tych wytwornic (3500 W) i nie zadziałałyby bezpieczniki, to o podłączeniu sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego DJ-a nie ma już mowy, a przecież trudno sobie wyobrazić pierwszy taniec bez muzyki.

Test wytwornic ciężkiego dymu


Wytwornica Chauvet Nimbus najlepsza na wesele

Bez wątpienia jedną z najlepszych wytwornic ciężkiego dymu, którą można zastosować podczas pierwszego tańca Pary Młodej, bez konieczności użycia zasilania trójfazowego, jest wytwornica amerykańskiej firmy Chauvet, model Nimbus, którą mamy w ofercie wypożyczalni sprzętu DJ & SOUND. To właśnie ta wytwornica jest pierwowzorem tańszych odpowiedników, co dodatkowo potwierdza jej jakość i dużą efektywność. Średni czas pracy wytwornicy Nimbus wynosi około 3 - 4 minut, co w pełni wystarcza na standardowy pierwszy taniec.

Atrakcje weselne ciężki dym


Zastosowanie ciężkiego dymu, podczas pierwszego tańca, umożliwia zrobienie bardzo efektownych zdjęć i filmów. Para Młoda nie musi się również martwić drobnymi potknięciami, gdyż w gęstej mgle są one trudno zauważalne. Ciężki dym może być zaskoczeniem zarówno dla gości, jak i dla samej Pary Młodej w sytuacji, kiedy np. jednym z prezentów dla Nowożeńców, będzie taniec w chmurach.

Taniec w chmurach

Miło nam poinformować, że firma DJ & SOUND miała przyjemność brać udział w sesji zdjęciowej „Rokoko w wielkim mieście” w Bazarze, promującej projekt ślubów miejskich w Poznaniu. Do naszych zadań należało zabezpieczenie "ciężkiego dymu".

Pozostałe firmy biorące udział w sesji: Bazar Poznański S.A., Śluby Miejskie, Paulina Gradys, Laura Karwowska, Andrei Kopejko, Zaczarowane warkocze, Upinanka, Delfina Kardaś Kotlicka Makeup Artist, Pracownia na Bóstwo, HS Dress Atelier, NOVIA BLANCA, Pracownia How sweet, Blushy, Bloch Optyk, Śliwocki Home.