Regulamin wypożyczalni sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego – DJ & SOUND


 1. Wypożyczany sprzęt jest własnością DJ & SOUND BOLESŁAW DZIECIASZEK, os. Bolesława Chrobrego 5c, 60-681 Poznań.
 2. Wypożyczalnia nie ma stałych godzin otwarcia. Sprzęt można wypożyczyć przez 7 dni w tygodniu, po wcześniejszym umówieniu się na konkretny termin.
 3. Większość urządzeń wypożyczamy bez obsługi, z wyjątkiem sprzętu o znacznej wartości lub którego obsługa wymaga specjalistycznej wiedzy.
 4. Na miejscu zapewniamy krótkie przeszkolenie w obsłudze wypożyczanego sprzętu. Do wielu urządzeń dołączamy przejrzystą instrukcję obsługi.

Jak wypożyczyć sprzęt?

 1. Skontaktuj się z nami: 501 709 002. Jeżeli nie będziemy mogli odebrać telefonu, to postaramy się oddzwonić. Możesz też wysłać wiadomość e-mail lub SMS. Dowiedz się, czy wybrany sprzęt jest dostępny i jaki jest koszt wynajmu oraz wysokość kaucji zwrotnej.
 2. Umów się na konkretną godzinę odbioru sprzętu.
 3. Potwierdź ustalenia e-mailem – realizujemy tylko potwierdzone, pisemne zamówienia, złożone z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

Miejsce odbioru.

 1. DJ & SOUND – os. Bolesława Chrobrego 5c, 60-681 Poznań (blok nr 5, lokal 5c).
 2. Koniecznie zapoznaj się z mapką dojazdu, ponieważ trudno do nas trafić.

Procedura odbioru.

 1. Pół godziny przed umówionym terminem odbioru sprzętu potwierdź swój przyjazd telefonicznie: 501 709 002.
  Niepotwierdzenie odbioru sprzętu lub niepunktualne przybycie, równoznaczne jest z rezygnacją z wynajmu. Zamówienie nie zostanie zrealizowane!
 2. W celu sporządzenia umowy wynajmu okaż dowód osobisty. Tutaj możesz zapoznać się z polityką przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Wpłać kaucję zwrotną oraz opłatę za wynajem sprzętu – niestety nie przyjmujemy kart płatniczych. Przepraszamy za uniedogodnienie.
 4. Na miejscu możesz sprawdzić sprzęt i uzyskać wszelkie informacje dotyczące jego użytkowania.

Procedura zwrotu.

 1. Pół godziny przed umówionym terminem zwrotu sprzętu potwierdź swój przyjazd telefonicznie: 501 709 002.
 2. Zwróć sprzęt punktualnie o ustalonej godzinie, żeby nie ponosić dodatkowych opłat.
 3. Poczekaj na sprawdzenie urządzeń.
 4. Odbierz kaucję zwrotną.

Opłaty za nieterminowy zwrot i uszkodzenie sprzętu.

 1. Za nieterminowy zwrot sprzętu zostanie naliczona dodatkowa opłata, w wysokości 1/24 kwoty wynajmu (ceny za pierwszą dobę), liczona za każdą godzinę zwłoki, po ustalonym terminie zwrotu.
 2. W przypadku uszkodzenia bądź zniszczenia sprzętu, Wypożyczający zostanie obciążony kosztami jego naprawy lub kosztami zakupu nowego sprzętu, gdyby naprawa nie była opłacalna lub nie była możliwa do wykonania, np. ze względu na brak oryginalnych części. W powyższym przypadku rozliczenie kaucji zwrotnej, nastąpi dopiero po dokonaniu naprawy sprzętu lub zakupu nowego na koszt Wypożyczającego. Wypożyczający zostanie również obciążony kosztami transportu sprzętu związanymi z jego naprawą oraz opłatą za okres, kiedy sprzęt nie był na stanie wypożyczalni, w wysokości 10% kwoty wynajmu za każdą dobę.

Jak użytkować sprzęt, żeby nie ponieść dodatkowych opłat?

 1. Wszystkie urządzenia podłącz za pomocą przedłużacza do jednego gniazda w pomieszczeniu. Nie podłączaj urządzeń do różnych gniazd – w ten sposób możesz uszkodzić sprzęt i zostaniesz obciążony kosztami jego naprawy.
 2. Nogi statywu rozstaw jak najszerzej, dzięki czemu statyw się nie przewróci, a urządzenia, które zostały na nim zamontowane, nie ulegną zniszczeniu.
 3. Aktywne zestawy głośnikowe włącz jako ostatnie, po podłączeniu wszystkich innych urządzeń i wyłącz jako pierwsze. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych trzasków i nie zniszczysz głośników.
 4. Użytkując mikrofon nie doprowadzaj do sprzężenia zwrotnego, które uszkodzi głośniki. Nie ustawiaj się z włączonym mikrofonem przed głośnikami, ani nie krzycz do mikrofonu.
 5. Nie doprowadzaj do przesterowania sygnału (świecenia czerwonych diod na wskaźnikach). Pamiętaj, że każdy zestaw głośnikowy ma określoną moc, jeżeli ją przekroczysz, zniszczysz nawet najlepiej zabezpieczony system.
 6. Nie zwijaj przewodów (szczególnie sygnałowych) na łokciu, a przewodów zasilacza nie nawijaj na jego korpus. Jeżeli chcesz prawidłowo zwinąć przewód – szukaj w Google "buchtowanie liny". Jeżeli nie umiesz zwijać przewodów, to bez naciągania wrzuć je do torby i przywieź do nas. Zrobimy, to za Ciebie.
 7. Zanim odłączysz projektor od zasilania, zaczekaj na schłodzenie lampy. Po wyłączeniu projektora, wentylator pracuje jeszcze przez kilkadziesiąt sekund, dlatego nie należy odłączać zasilania.
 8. Nie stawiaj napojów w pobliżu urządzeń elektronicznych.
 9. Nie wystawiaj sprzętu na działanie opadów atmosferycznych – pamiętaj, że masz do czynienia z prądem.
 10. Ostrożnie transportuj sprzęt. Najczęściej sprzęt uszkadzany jest podczas transportu.
 11. W razie problemów z obsługą urządzeń, służymy pomocą.


wypożyczalnia djsound.pl

Nie przyjmujemy kart płatniczych.